|
Supermarkten winnen marktaandeel ten koste van foodservice |
|
Geschreven door Rob
|
|
maandag 25 januari 2010 01:08 |
|
Volgens het FoodService Instituut Nederland heeft de consument in 2009 ruim 150 miljoen euro minder uitgegeven aan voedings- en genotmiddelen dan in 2008. Daarbij hebben de 'foodservicekanalen' marktaandeel ingeleverd en hebben de supermarkten hun aandeel juist fors uitgebreid.
|
|
|
Slechts 4 Nederlandse bedrijven in de top 250 van grootste, wereldwijd opererende retailers |
|
Geschreven door Rob
|
|
zondag 24 januari 2010 21:32 |
|
Op 11 januari presenteerde accountants-
en adviesorganisatie Deloitte
het rapport 'Global Powers of Retailing 2009 - Emerging from the
downturn'. Het geeft aan hoe de 250 grootste supermarktketens ter wereld het deden in 2008 en welke verschuivingen er plaats vonden. In de Top 250 staan slechts 4 Nederlandse bedrijven genoteerd.
|
|
"Bevoorrading van winkels afstemmen op productie: beter en goedkoper" |
|
Geschreven door Rob
|
|
zondag 01 juli 2007 20:52 |
|
Onderzoeker Piet van der Vlist promoveerde op 29 juni op een
proefschrift over een goedkoper en meer efficiënt bevoorradingssyteem
voor supermarkten.
|
|
Overzicht supermarktketens in Nederland |
|
Geschreven door Rob
|
|
maandag 26 juni 2006 02:00 |
|
Deze opmaak dateert van eind mei 2006 en omvat informatie die betrokken is van de websites van de onderzochte supermarktketens en van enkele WIKI-pagina's. Warenhuizen en groothandels zijn buiten beschouwing gelaten omdat daar de verkoop van levensmiddelen ondergeschikt is aan de formule (zoals bij Vendex KBB) of omdat ze niet toegankelijk zijn voor de gewone consument (zoals Makro). (Dit overzicht is niet bedoeld volledig te zijn of zonder interpretatiefouten).
|
|
|
|
|
|